GENARALI RUNNER'S WORLD RUN

A megelőző napok igencsak zord időjárása ellenére remek futóverseny volt az idei – az Energy által is támogatott – Generali Runner’s World Run. Április 23-án, több mint 2000 futó teljesítette a már-már hagyományosnak tekinthető távokat 6,5 - 10,5 - 21 és 42 km-en. A Füreden összesen lefutott táv ezen a napon megközelítette a 30 ezer kilométert, a frissítőasztalok másik oldalán pedig 200 ember gondoskodott a versenyzőkről.

Április 23-án hivatalosan is elrajtolt a Maratonman versenysorozat 2017-es évada, a balatonfüredi Generali Runner’s World Run versennyel. A díjak, a tombola és a gazdag rajtcsomag mellett a szervezők sportszakmai expóval várták a versenyre kilátogatókat. Az idei év újítása volt a Generali Lounge rádió, amely egész nap online gondoskodott a futók, valamint szurkolóik számára a „talpalávalóról”. A hölgyek abszolút kedvence az expo területén található dm sminkkamion volt, ahová késő délutánig beteltek a helyek. A célvonal után kialakított Energy nyújtózónában pedig profi szakemberek gondoskodtak arról, hogy senki ne hamarkodja el a futás utáni regenerációra szánt időt.

A startpisztoly elsütését követően óriási, mindent eláztató áprilisi zivatar lepte meg a mezőnyt, ami elegendő volt ahhoz, hogy mindenki bőrig ázzon, ahhoz azonban nem, hogy megállt parancsoljon. Megérte a kitartás, hisz perceken belül újra ragyogó napsütésben folytatódhatott az esemény.

Ezen a napon sokak kedvence, Rákóczi Feri is újra rajtvonalhoz állt; idén azonban nem csak a pályán, hanem a mikrofon mögött is hibátlanul teljesített a többi futó bíztatásában. A Generali a Biztonságért Alapítvány képviseletében, Horváth Gergely, kétszeres olimpikon, az alapítvány kuratóriumának tagja futotta végig a választott távot.

Nekik, valamint az összes résztvevőnek gratulálunk és köszönjük, hogy ezen a hétvégén megtiszteltek bennünket bizalmukkal!